Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin – bohaterowie

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin – bohaterowie

J.K. Rowling, czyli jedna z najsławniejszych pisarek na świecie zapewniła sobie wejście na szczyt w wielkim stylu. Jej seria książek z gatunku fantasy stała się obiektem zainteresowań wielu czytelników, którzy szybko sprawili, że książka zyskała miano bestsellera. Nie tylko w rodzimym kraju pisarki, ale także za granicą, gdzie książka dotarła dość szybko. Seria Harry Potter zaczęła się tomem Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin zaś był domem, który czytelnicy na pewno świetnie kojarzą z książki.

Kim są postacie książki “Harry Potter i i Komnata Tajemnic”

W książce Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic-slytherin-joanne-kathleen-rowling-p-1519775.html) jest domem, w którym znajduje się wiele bohaterów, którzy raczej nie będą lubić się z główną postacią, czyli Harrym Potterem. Można tutaj wspomnieć o Draco Malfoyu, który jest zdecydowanie czarnym charakterem serii. Mimo, że skutecznie będzie on się starał uprzykrzyć życie Harry’emu to ten z czasem będzie miał jeszcze większe problemy, mianowicie będzie on musiał zmierzyć się z Lordem Voldemordem. Draco będzie jednak jednym z największych zaskoczeń Pottera na początku jego przygody z Hogwartem. Czemu? Draco mimo, że będzie wtedy jeszcze dzieckiem to jednak jego charakter będzie bardzo określony. Będzie on uparty, zadziorny, wredny, będzie oczekiwał od innych całkowitego posłuszeństwa. Można powiedzieć, że ma to po ojcu. Ojciec Draco mianowicie uważa się za osobę, której nie można ignorować, a nawet trzeba słuchać i wykonywać rozkazy. Taka postawa nie może być nazwana przyjazną.

Harry Potter i Slitherin

Slitherin to dom w Hogwarcie, w którym Harry Potter za żadną cenę nie chciał się znaleźć. Jego życzenie względem czapki przydzielającej uczniów do domu było jedno, a brzmiało ono tylko nie Slitherin. Dlatego też Harry znalazł się w Griffindorze, gdzie znalazł wielu przyjaciół oraz ludzi, którzy mieli podobne usposobienie co Harry. Sympatia, ciepłe serce oraz uczciwość to właśnie cechy, którymi kierował się Gryffindor w przeciwieństwie do Slitherinu. Tam królować miały takie cechy jak spryt, przebiegłość, ale też ambicja, braterstwo czy zaradność, która jest bardzo potrzebna w życiu. Slitherin jako symbol używa węża, który znajduje się w herbie domu. Dom założył natomiast Salazar Slitherin, który z czasem jednak opuścił Hogwart ze względu na różnicę poglądów. Jego poglądy stwierdzały, że czarodzieje pół krwi czy też pochodzący z rodziny niemagicznej nie mogą uczyć się w Hogwarcie, co wywołało wiele emocji, ale też sprzeciw.

 

Share