Bohaterowie w Harry Potter i Komnata Tajemnic

Bohaterowie w Harry Potter i Komnata Tajemnic

Powieści fantasy mają wiele fanów, ale jest jedna powieść, która doczekała się nie wyobrażalnej sławy. Mowa tutaj oczywiście o Harrym Potterze autorki J.K. Rowling. Nikt nie spodziewał się, że to właśnie dzieło jednej kobiety mieszkającej w Wielkiej Brytanii okaże się tak sławne. Książki z serii zostały pokochane przez czytelników na całym świecie, a seria nie musiała długo czekać na filmową ekranizację. Pierwsza część to TaniaKsiazka – Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin natomiast jest domem, który jest jednym z czterech znajdujących się w Hogwarcie.

Bohaterowie w Harry Potter i Komnata Tajemnic

Postaci, które czytelnik poznaje w pierwszym tomie Harry’ego Pottera, ale prócz niego samego jest jeszcze masa innych postaci obok, których czytelnik po prostu nie może przejść obojętnie. Warto wspomnieć o takich postaciach jak Hermiona oraz Ron. Hermiona jest czarodziejką, która już od samego początku wykazuje niesamowite zdolności do szybkiej nauki, a do tego pochodzi ona z rodziny niemagicznej. Mimo, że nie ma przykładu w rodzinie na temat tego jak ma czarować to jednak śmiało szuka różnych źródeł, z których może czerpać wiedzę. Jej starania nie idą na marne. Każdy wie, że dziewczyna ma odpowiedź na niemalże każde pytanie. Prócz niej Harry pozna także Rona, który zostanie jego najlepszym przyjacielem na następny długi czas. Ron mimo, że nie jest specjalnie uzdolniony czy też bogaty to jednak jest życzliwy i lojalny. Są to idealne cechy jakich można spodziewać się po przyjacielu. Właśnie dlatego Ron będzie niemalże obecny na każdym etapie przygód z Harrym Potterem.

Kim jest Draco Malfoy

Draco Malfoy jest osobą, której można nie lubić natomiast nie można ignorować. Jego ciekawski charakter sprawia, że jest on wszędzie gdzie coś się dzieje. Nawet jeśli jest tam tylko w roli obserwatora. Draco ma wiele negatywnych cech takich jak wywyższanie się czy też wyśmiewanie innych. Do tego czerpie przykład z ojca, który również zachowuje w negatywny sposób. Jak widać nie daleko pada jabłko od jabłoni. Malfoy będzie uczyć się na tym samym roku co Harry jednak nie w tym samym domu. Jego charakter sprawia, że będzie on idealny dla Slitherinu. To właśnie ten dom stanie się dla Draco jak drugi dom, gdzie również znajdzie swoich pobratymców, czyli osoby podobne sobie. Warto też wspomnieć o postaci jaką jest Severus Snape. Jest on opiekunem Slitherinu, a w dodatku nauczycielem magii. Stanie się on ważną postacią zarówno dla Harry’ego jak i Draco Malfoya.

 

Share